Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Eutelsat 7.0

ze2008

Newbie
Merhaba arkadaslar,

uzun zamandan beri burayi takip ediyorum, bugün üye olmak nasip oldu..

Benim bir sorum olacak, insallah yardimci olabilirsiniz.

Ben türkiyede Digitürk aboneligi yapip, ci+ modülü ile karti istiyecegim. Modülü ve karti buraya getirip ci+ girisli tv ye takmayi düsnüyorum. Bi mümkünmü?

Mümkünse, Eutelsat 7.0 dereceye Anten kurman lazim Lig TV HD ve diger kanallari izleyebilmek icin, bunu biliyorum. Bugün 90-100 cm arasinda (tam emin degilim) bir anten taktim balkonuma, ama bir türlü Eutelsat 7.0 derece sinyalini bulamadim. Test etmek icin, ayri ayri önce Türksat 42 derece ve sonra Astra 19,2 dereceye cevirdim ve sinyallerini buldum, ama 7.0 dereceyi bir türlü bulamiyorum. Iki tane LNB ile denedim, single LNB 0.1 db, birde twin LNB 0.5 db.

Yardimci olabilirmisiniz?

Saygilarimla

AW: Eutelsat 7.0

belki eski transponder ariyorsundur eutelsatta ondan bulamiyorsundur, frekansi sen ver elden receiverine ondan sonra cevirmeye basla canagini....80lik canak yeter, rahat izlersin sorunsuz....

AW: Eutelsat 7.0

slm,sen önce astra 19 ayarla bir lnb bosluk birak ve tam onun sol tarafi 7 derece , lnb nin basi haif yukari bakacak.

bende ise astra ,hotbird ,eutelsat bitisik, yani yanyana.
Tabi birde nerde olduguna bagli.

Zuletzt bearbeitet:
Zurück
Oben