Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Einfamilienhaus Canak sistemi

Master61

Ist gelegentlich hier
Selam Arkadaslar,

su an evim insaat da ve sizlerin yardimina ihtiyacim var. Evin technikraum dan catiya 5 satkabel dösetiyorum Türksat42, Hotbird13,Astra19,2 Eutelsat7 ve Astra23,5 izlemek icin. Multifeed antenne almak istiyorum ve bana öneride bulunabilirmisiniz? Toroidal 90 Multifeed Antenne ile bu uydulari cekebilirmiyim. ?

simdiden tesekkürler

AW: Einfamilienhaus Canak sistemi

hayirli olsun kardes, T90 ile izlersin sorunsuz.ama T90'i kim takacak??? aldigin yere taktir acima paraya, gercekten acayip zor...
yade 2 tane canak takacakdin, birisi sadece turksat icin otekide multifeedhalter ile oteki satelitlere...ben oule yaptim, tikir tikir

kolay gelsin

Sagol Bora kardes. Sayet 90 Toroidal takarsam en sol daki lnb ile orta daki arasinda cekim yönden bir fark varmi yoksa hesdi iyi mi cekiyor?

Artik evin catisinda ayarliyana kadar yasarim :)

Tsk ederim eksik olma

merhabalar bora kardesimizin dedigi antenile olur ama cok iyi ayarlanmasi sart.

eutelsat 7 derecede digerleri ise daha ileri derecelerde. ama en temizi iki ayri canak almak olacaktir ve daha saglikli ama tabii ki karar senin.
canak olacak gilberti ucuz .
lnb olarak chess ucuz, daha kaliteli birseyler istersen irverto veya mti olabilir.
Kabloyu da iyi sec cunku mesafe ucatikca anlami daha artacaktir.
saygilar
seko

Selam seko kardes, öncelikle tesekkürler verdigin bilgiler icin.

Iki canak taksam biri sadece turksat ve digeri astra hotbird ve eutelsat olur mu?

Mfg

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Merhaba kardes
3 unu bir canaktan alirsin. Ama yakin olduklari icin sana alps lnb oneririm ince oldugu icin. Ayar cok iyi yapilmali ama yapanlar var tek canak astra hotbird ce eutelsat. Baskabir bilgi gerekirse haberver yeter

Slm arkadaslar,

Wavefrontier i bana iki canakci da önermedi. Onlar da dedi en temizi iki canak taktirma. Demek multifocus veya wavefrontier bi seye yaramiyor mesafe cok oldugunda. Kelek iki canak taktirmaliyim veya hotbird ve eutelsat 7E yi iptal etmeliyim. :(

Vallahi ne diyelim, önermemis olabilirler ayarlari dedigimiz gibi cok zor. Tabii ki en temizi iki canak ama mumkunse. Eger karar verip denersen sonucu bizlerler paylas. Bulundugun yere ve onunu acikligina da bagli eger agac falan varsa bu ayarlar daha zorlacaktir. Lnb uclarinin kucuk olmasi sart derecelere yakinlasinca.
saygilar
seko

Selam
Kaldin yer hangi eyalet yazarsan daha iyi olurdu ama benim kaldim Bayern bögesinde Maximum E85 ile 5 uyduyu göre biliyorum ama ev kendinin ise hic catilarda ugrasmayayim bir seferlik olsun temiz olsun dersen ki böyle yapmani tavsiye ederim birtane Gibertini 125L model ile Gibertini 85L alicaksin 85 lik icin birtane Universal LNB Multifet 3 alicaksin 125 ile türksat bakicaksin 85 cm ile astra hodbird eutelsat bakicaksin sorunsuz yillarca bakarsin LNB secimi sana kalmis ben önerim Quattro LNB ve marka olarakta Vizyon VZ-Quattro tavsiye ederim.

Selam
xtreme

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!

Slm arkadaslar, verdiginiz bilgiler icin öncelikle tesekkürler. Is kolaylassin diye sadece türksat ve astra yi multifocus antenne maximum t85 ile kurmaya karar verdim. Kaldigim sehir hamburg canak catinin üstünde. Anteni canakciya taktirdim dedim bir seferlik yaptirim iyi olsun diye, ama adam türksati ayarladi 60% sinyal var yani fazla iyi degil. Astra ise cok kötü. Düsünüyorum adam mi bisey den cakmiyor yada bu multifeed davasi saglam bi sistem mi degil diye. Anlamadim gitti.

Zurück
Oben