Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Ebay deki sahtekarlar

ark007

Newbie
burada ebay deki sahtekarlar konusunda birbirimizi uyarirsak faydasi olur kanaatindeyim.
Ilk uyari benden.

ebay mitglied: abc-networks

sanirim bu siralar ebay den atildi ama BREMEN de bunlarin isyeri var .O civarda yasayan arkadaslarin dikkatine.Yakinlarindan bile gecmeyin bu soyguncularin.Ne yazikki bu insanlar bizim insanimiz.Yaziklar olsun ne diyelim......

AW: Ebay deki sahtekarlar

bunlar laptop tamiri icin ebay de angebot yapmislar.Siz sadece Laptop unuzu gönderiyorsunuz, ücretsiz kontrol edilip size masrafi bildiriliyor, tamir ettirmek isterseniz e-mail yada tel yoluyla onay veriyorsunuz, parayi yolluyorsunuz( nedense herkese 130 EUR denilmis).Parayi yolladim, 2-3 hafta sonra aradim durum nedir diye, tamir edemiyoruz geri yolluyacagiz dediler.Neyse Laptop geri geldi .3 ay oldu her hafta ariyorum telefona cikan yok yada e-mail yolluyorum nafile.Telefona ciktilar bir defa ,haftaya gönderecez dediler ,haftalar gecti aylar gecti ama 130 EUR gitti anliyacaginiz.Bu abc-network Bremen de bu isle ugrasan,isyerleri olan bizim insanlarimiz ne yazikki.Yaziklar olsun gercekten insanlari dolandirarak, bu parayi cocuklarinin bogazindan nasil geciriyorlar helal olsun diyorum.Aman uzak durun herhangi biryerde bunlara rastlarsaniz .Ebaye baktim ama üyelikleri iptal edilmis sahtekarlarin.Insallah dükkanlarida mühürlenir bu dolandiricilarin.

Sagilar

Senin paranin üzerine yatamazlar. Ebay da Käuferschutz beantragen yap imkanin varsada Avukata git. Aldigin anda ebayda üyeymis Adam paranin üzerine yatamaz.

bu siralar cogaldi ebaydaki dolandiriciliar.
Bende Cep Telefon Ebaydan siparis ettim 365€.
Adamin Bewertungu 100% olumlu + daha öncedende ayni telefon satmis.
Buna güvenerek almistim büyük hatam Paypal ile ödemem paranin tümü gitti.Adam Polisce taninan bir dolandiriciymis.
Uzun zaman oldu artik Ebaydan alisveris yapmiyorum.

@ ark007 gecmis olsun insallah parani geri alabilirsin

olayin üzerinden bayagi gecti.Ebay e bildiremedim cünkü adamlar beni oyaladilar bugün yolluyacaz yarin yolluyacaz falan diye.Belli bir süre gectikten sonra Ebay de Problem Klären yapamiyorsunuz.Paypal den ödeseydim is biraz daha kolaydi ama ben bankadan havale yaptim.
Avukat a gidecem ama Rechtschutz yok birde avukat masrafi falan ödermiyim bu konuda hic bilgim yok.Tecrübesi olan arkadaslar varsa yardimci olursa sevinirim

ebay da sahtekarliklar cok arti. TV de cok sayida belgeseller var.

Belki bilmezsiniz ama Amazon da kullanilmis bölümü var. tabiki ebay gibi belki ucuz olmaz ama garantie sahtekarsizlik.

yok bende bir kac kere aldandim, sadece yeni ve güvenilir shoplardan aliyorum

kusura bakmayin paypalsiz buyuk mittarda para göndermek kerizlik
paypalda käuferschutz var ikincise 100% guvenilir yaziyorsa once bakmak lazim nezamandan beri uye ,uzun zamandan beri uyeyse niye paypal kontosu yok diye bir kendinize sorun ondan sonra alisveris yapin.

sagilar onder

orasi öylede, paypal garanti degil freund...gecenlerde arkadasin biri iphone 4 almis, paypal ile ödemis....adam göndermemis, paypalde birsey yapamamis...!!! gittü 600 €

o iphone eger paypal ile ödenip ebay dan alinmis ise paypal 600€ yu geri verir. Ebay da alinan ne olursa olsun Paypal ile ödenmis ise 1000€ ya kadar Sigortali.
Paypal o konuda güvenilir. Ama ebay da biri yok 5 senedir üyeymis yok 10000 puani varmis diye karar verilmez. Adamin 100000 puanida olsa yapacani yapiyor. Ve suda bir gercek ben hicbir yerde görmedim Paypal mecburiyet diye. Saticilar icin cok kötü birsey Paypal cünkü birsürü para kesiyor ve her konuda müsteriyi hakli görüyor ama Alici olarak eger satan kisi ninde Paypal i var ise tavsiye ederim.

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

bu konuda bora ya hak veriyorum paypal la öderken saten yasiyor bu ürün paypal tarafindan sigortali diye ben bir seferinde paypala ödedim ve ne okudum dersiniz

diesses gekaufte produkt ist über paypal nicht versichert

Zurück
Oben