Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

dt irdeto takilma yapiyor

hazeyn

Newbie
merhaba, ben dm8000 ile dt irdeto kartini cccam2.1.3/oscamdt ile kullaniyorum. bazen problemsiz bir kac saat calisiyor, bazende takilip kaliyor
mecbur camd neustart yapmam gerekiyor.
bu dt irdeto kartini problemsiz calistiran varmi yoksa herkestemi böyle?

AW: dt irdeto takilma yapiyor

Şimdi arkadaşlar eğer abonelik yaptığımızda irdeto karti ve bununla beraber kullanmak için bir DT receiver aldıysak kesinlikle kartımızı DT receiver'ına takmıyoruz. Taktıgınız takdirde geçmiş Link ist nicht mehr aktiv.sun: Bir daha başka bir cihazda kullanamazsınız. Link ist nicht mehr aktiv. kartın -esprili bir dille- bakire olmasi gerek. Kartı CCcam ile okuttuğumuzda seri numarasının yanında parantez içinde olan 3 byte yani 6 haneli hex'i aliyorsunuz başına 5 byte yani 10x 0 ekleyerek 8 byte yapın ve NewCS config'indeki camkey yazan yere ekleyin. Kart şu an itibariyle DreamBox'un kendi kart okuyucusunda calışmıyor o yüzden COM girişinden 6 MHz ile çalışan kart okuyucusuna takmak gerekiyor. Ve tıkır tıkır çalışıyor.

hazeyn kardes yazali cok olmus ama baska bir temada yazidigm gibi hep ayni.Buraya üye olmus bir soru yazmis ve birdaha ne cevap nede bir soru!!!
EE hazeyn kardes ne anladin yukarida yazdigim cevabin ?!!!:emoticon-0179-headb

P.S. bu yukarida yazdigim cözüm cogu boardlardada bulunabilir.Kendim denemedim.Cünkü Irdeto 2 kartinla su aralar ugrasiyorum.Ve bu cözüm sadece dreramboxta karti okutmak icin ama CS olayi nasil olacak problemsiz? Bence bu cözüm sadece karti dreamboxta okutmak icin.Eger bir arkadas deneyip burda olup olmadigini yazarsa sevinirim.

hayirli günler

mesajiniz icin tesekkürler.
mesaji yazdim kimseden cevap gelmeyince kendim ugrasip hallettim. hem dreambox un kendi slotunda hemde smargo smartcardreader ile su an problemsiz calisiyor.
oscam veya newcamd ile okutunca oluyor.
karti 6.00 mhz ile okutuyourum ve devamli emm almasi gerekiyor bu sekilde problemsiz calisiyor.
ayrica ben smargo smartcardreader pc ye baglayip Mode: fixed frequency: 6.00 kernel normal t-mode: T=0 EGT: 0 seklinde ayarladim
yoksa smartcardreader otomatik 3,57 ile okuyordu. dreamboxda ise .config den 6.00 olarak ayarladim.
ben bu sekilde problemi giderdim suan dreambox 8000 de problemsiz calisiyor.
kolay gelsin.

senin yaptigin yöntem irdeto2 kart olan ve bakire olanmi yoksa reciverin icinde birlesmis olanmi.ve bu yeni digitürk euro hd sporpaktinde de oluyormu yani bu kart ile

Selam,tabiki onun yaptigi yöntem eslesmemis yani bakire olan I2 karti.Maksat eslesmis I2 kartini cözümünü bulmak.Bende malesef haftalardir ugrasiyorum ama bir sonuca daha varamadim.

ustalar bizde bakire kartlar var yinede olmadi, yani dreamboxda okutamadik.

bu kartlarda version ve seri nosu önemlimi yoksa bütün bakireler calisirmi?

Saygilar

Exorzist

genelde "bakire" olan karti calistirabilirsin...eslesmis karti calistiran sahsen ben görmedim, yada daha public degil nasil calistirildigi, shitt

merhaba,basta I2 bir gecsin DT ondan sonra görecegiz kac Client kaldiracagini.Simdiden bunu hic kimse bilemez.

Benimde bir sorum olucak
Benim arkadasin kartida ayin 19 da kapandi bunlar ne anlama geliyor acaba bilen arkadaslar cevap yazarsa sevinirim.

Zuletzt bearbeitet:

selam,evet I2 DT.kendimi yanlis ifade etmisim.CW kartlari hepsi bir kaldirilsin ve herkesze I2 kartlari geldikten sonra ne olur onu kimse bilemez.Bunu söylemek istiyorum.

Sen öyle diyorsun ama I2 Kartini Serverde calistiran arkadaslar var burada
onlar aslinda söyliyebilirler ama tik yok :emoticon-0127-lipss

selamlar

Zurück
Oben