Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

idi opet na blue panel pa skini cccam.cfg...
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

Evo kupio sam HRT karticu, ne prepoznaje je u internom citacu. Sta moram uraditi da bi Dreambox 800 prepoznao kartu?
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

Evo kupio sam karticu (HRT) ne prepoznaje je interni citac. Sta moram napraviti da dreambox prepozna karticu?

Imam jedan Humax 5900 sa jednim viaccess modulom. On isto ne registruje da je kartica unutra. Cuo sam da je viaccess 1 ostario ali da se moze upgraden. Za to je potreban jedan adapter kojega nemam. Moze li tu neko pomoci prije nego sto moram kupiti novi viaccess modul? Ima li to uopce smisla raditi?


Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

Ja! "Skinuo" sam prko blue-panel, Sad je CCcam.cfg tu gdje treba! Ako hocu da podjelim karticu sa jednim humax-reciverom moram izbrisati # znakove tamo gdje hocu koristiti liniju.

Sta tacno moram uraditi u svojoj cfg, sta mora instalirati humax 1000 hd da bi mogao koristiti moju karticu? Da li neko vec koristi humax 1000 hd kao client u mrezi?

Nadam se da mi netko mozes pomoci, unaprijed hvala

baka_s:wacko1:
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

moras preko bluepanela da downolad i Cccam cfg.,onda ce da ti se pojavi
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

kad si skinuo CCcam cfg onda udji preko comandera idi edit cfg i onda to sto je u njemu oznaci sve i izbrisi a uzmi ima vec gore ranije sam postavio cfg samo ga copy u svoj i dodaj svoje linije (naravno da ces staviti svoj port , user i pass)
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

ovako,CCcam ne moze da uradi autorizaciju HRT karte,skini sa blue panela mgcamd i mgcamd cfg i newcs i newcs cfg.to sve instaliras pa prebacis na to i stavis karticu u box i trebalo bi za par minuta da uradi autorizaciju,a humax 1000 moze mislim da sluzi kao cs klijent i koliko znam trebao bi ti jedan diablo wifi kam i underworld 1.86 soft.
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

Ide li bez diablo wifi? Za taj novac mogu kupiti cijeli reciver, npr. DB500. Zar ne mogu jedan racunar povezati sa routerom a humax 1000 hd preko seriel sa racunarom? :wacko1:

Hvala za odgovor, zna li neko na forumu detalje kako pripremiti humax kao client?
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

da je 5400 tu bi znao da ti kazem tacno,a ovako:wacko1:
 
AW: Dreambox tutorijali by macro1 E1

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!
jeli IP adresa u dreamboxu fiksna i ko nju odredjuje. jel ja ili sam router????? sa DCC-om sam se spojio sa routerom ali nikako nemogu sa dreambox jer ova IP adresa koja je u njemu nemoze router da je nadje. prikaziva mi router da nije nista spojeno na LAN.
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

ako stavis kvacicu na dhcp onda router dodeljuje ip,bolje to iskljuci i onda ti stavis koju hoces.e sad,to sto ti neprepoznaje,pa nesto si zeznuo,koja ti je ip od routera,da li je 192.168.1.1 ili 192.168.2.1,ako je sa 1 onda stavljas u box 192.168.1.226 npr.ako je dvojka onda stavljas dvojku predzadnju pa stisnes da ti uspajhuje netzwerk i onda zuto dugme za test.onda ides to sa dcc

IMG Removed

i ovo gde ti resiver na slici stisni suhen ,i ako si dobro uradio on ce da nadje tu ip sto si ubacio,onda kliknes na na tu ip kad nadje pa na ibernemen pa rekonekt i onda treba da bude sve zeleno.
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

Uspio sam se spojit sa reciverom ali sad mi javlja da je nekakav Bootmanager: not found. Jeli to sad znaci da nemogu nista unaciti u DM7000 bez toga managera, naprimjer novu listu kanala, itd ...... U reciveru je vec Gemini ali neznam tacno koji, kako bih to mogao provjeriti koji je Gemini u reciveru??? Evo i slika kako to sve izgleda.
 
Zurück
Oben