Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

DREAMBOX Intrebari si raspunsuri

AW: DREAMBOX Intrebari si raspunsuri

Salutare,

EPG-ul pentru citeva programe din pachetul Digi (de. ex. Discovery Science, Discovery World) imi apar in limba maghiara si cum nu cunosc aceasta limba as dori sa apara pe romaneste. Se poate corecta aceasta problema? Imaginea de pe DM8000 este Gemini 4.60. Credeti ca alta imagine este mai buna? Nu am incercat sa instalez o alta pina acum...

Multumesc
 
AW: DREAMBOX Intrebari si raspunsuri

Sal
Si bine ne-ai gasit

Ptr.Epg iti trebuie limba rom da nu cred ca are adevarul e ca nici nu m-am uitat mai atent
Am instalat si eu Gp 4.6 dar nu am fost multumit de el pe Dm8000 am revenit la Gp 4.5 merge mult mai rapid sau mi sa parut mie
Nabilo Black Hole 0.12 in meobot merge foarte bine pe 8000
mfg
 
AW: DREAMBOX Intrebari si raspunsuri

Pe forumul oficial al Dream Multimedia:
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
un user a cerut fisierul necesar pentru traducerea din engleza in maghiara si a fi integrat ulterior de DM in enigma2. Asa am putea face si cu limba romana. Am scapa de EPG-ul in limba maghiara pentru posturile ce emit multilingual.
Eu am download-at fisierul care ar trebui tradus, dar timpul liber nu imi permite sa-l traduc prea curind. Asa ca doresc sa va intreb: cine ar mai fi interesat in a imparti traducerea fisierului? Cine doreste sa-l vada inainte de a se inhama cu tradusul poate gasi fisierul aici: Link veralten (gelöscht) .
 
AW: DREAMBOX Intrebari si raspunsuri

Buna!
Locuiesc in Germania si de cateva zile sunt posesorul unui receptor Dreambox 500s. Intrebarea mea este, ce trebuie sa fac sa vad digitv?
PS. Sunt incepator, stiou doar sa pun o noua imagine pe el. Momentan am GP 4.70.
Va rog pt ajutor.
 
AW: DREAMBOX Intrebari si raspunsuri

Raspunsul este da dar numai daca ai, Box şi cheia RSA este necesară, pentru un Smart Card Nagra 3. Fiecare Smart Card are Propriile chei de Nagra.
 
AW: DREAMBOX Intrebari si raspunsuri

Sal

Si bine ai venit
Prima data trebuie legat la internet prin modem router
Tre sa instalezi Cccam o versiune din serverul de la gemini
Si sa cauti o linie pentru prov.care il doresti
De obicei cel mai usor gasesti daca ai si tu la schimb ceva
 
AW: DREAMBOX Intrebari si raspunsuri

Iti trebuie un abonament oficial ,o operatie pt bk si rsa la receptor hss 1160 ori o linie client de cccam
 
AW: DREAMBOX Intrebari si raspunsuri

Deci eu am un receptor din Romania cu cel mai ieftin abonament, intrebarea este pot folosi cardul si in dreambox? Dreambox este conectat la internet si atat cat m-am priceput am descarcat cel mai nou cccam 2.2.1 sau asa ceva. Si aici sunt blocat.
Am un prieten care are un un dreambox la fel ca si al meu si la el merg romani fara nici o cartela, dar el la dus asta vara in romania si acolo i-a pus cineva totul. Cand s-a intors a legat doar cablul lan si a mers totul.
Si m-ai am o intrebare, daca fac un backup de la reseiverul lui si in instalez apoi la al meu, ar merge? Singura problema este ca lui ii este frica ca eu sa fac backup la reseiverul lui, sa nui ii stric ceva cica zice el si ma tai tot de ciuda ca nu ma lasa macar sa incerc.........:)
 
AW: DREAMBOX Intrebari si raspunsuri

Ce fel de card este , de Digi ?

Normal sa nu te lase fiecare are personalizat programele si serverele
Prietenul tau are de la cineva din tara probabil linie
Daca o pui si tu tot pe aia nu merge
Singura solutie e sa cauti si tu linii , dar daca tu nu ai nici un local ( carte ) e mai greu putin dar nu si imposibil
 
AW: DREAMBOX Intrebari si raspunsuri

Da, este o cartela Digi albastra.
Ce vrei sa spui cu local (carte)?
Nu te supara dar trebuie sa imi explici mai babeste, sti cum zic.
 
AW: DREAMBOX Intrebari si raspunsuri

Da albastre sänt toate , pe o parte ,daca e pe amändoua inseamna ca tre sa o schimbi
Local asta inseamna cartela care o ai
Daca ai si recul 1160 atunci poti sa il operezi si sa scoti BK+RSA din el,si asa vei putea sa vizionezi mai departe de pe cartela
Toate cartelele de Digi sänt imperecheate cu Reciverul fiecare are alt cod

Ps : nu ma supar intreaba linistit de asta e forum daca pot sa te ajut o fac cu cea mai mare placere
 
AW: DREAMBOX Intrebari si raspunsuri

Tot ce zici tu suna frumos, dar pt mine astea sunt ozn-uri, sti cum zic. Receptor 1160 nu am si sa extrag BK si RSA sunt lucruri pe care eu nu le stiu. Cartela de la Digi este noua.
 
AW: DREAMBOX Intrebari si raspunsuri

Deci pt mine chestia asta cu extrasu BK si RSA este o chestie complicata mai degraba as opta pe cealalta varianta Linie de client. Am un program Cccam lines Client V1.3 pe care nu stiu sa il folosesc. Intrebare, ma ajuta acest program sa fac o linie de client sau mai bine zis, cine ma ajuta sa fac asa ceva?
 
AW: DREAMBOX Intrebari si raspunsuri

O linie de client
Este de la cineva care are cartea si iti da si tie , nu e neaparat sa ii dai si tu ceva
Ce este mai nasol multi nu mai dau sau nu mai pot da linii pentru a avea clienti doar
Totul merge pe linia de internet , iar o cartela rezista cam 7-8 clienti
Se face un schimb tu imi dai mie si eu iti dau tie , un fel de piramida iar cartelele se mai ajuta intre ele
Pentru extragere sa mai vorbit avem si poze o gramada normal ca nu e la indemäna oricui dar ai o idee
Programul te ajuta sa faci linie sa dai pentru a lua iti da cineva tu numai treci linia lui in Configul tau Cccam sau ce folosesti
De aceea am zis daca ai si tu o carte care o poti schimba vei reusi mai usor sa gasesti linii ( acum excludem cartea ta de digi )
 
Zurück
Oben