Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

DREAMBOX Intrebari si raspunsuri

AW: DREAMBOX Intrebari si raspunsuri

Nu e greu

Daca instalezi ultima imagine Nabilosat Pure Flash 01JUL09 DM800 si pui in usb sau festplatte Nabilosat Enigma2 Black Hole - DM800 v0.11G2
Inrti in meniul Nabilosat Green Panel cu tasta verde apoi Addon tasta galben ( Addons Download Manager ) Ok si ai tot ce iti trebuie
Image Cams >> CCcam 2.1.1 Complecte ( Nabilosat E2 ) si instalezi
Ai terminat de instalat intri in Nabilosat Blue Panel bineinteles tasta albasträ si selectezi camul din telecomanda stinga dreapta mai faci un download la Key si Vizionare Pläcuta !!!!

Ps Daca nu te descurci iti pun si poze
 
AW: DREAMBOX Intrebari si raspunsuri

multam emile, cred ca la sfirsit de saptamina ma pun pe treaba.:good:
Mai o intrebare se mai uita careva pe Astra23° la KD(kudelski) nusti ce-i baiu ca tot am cam la o jumatatet de ora pestisori pe ecran, de la Antena nu poate fi, e foarte bine reglata, banuiesc dela Image si compatibilitatea cu emulatorul(emu)-newenigma2- acum vreau sa incerc cu un alt Image sa vad daca dispare, si de nu scot unghita.:D
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: DREAMBOX Intrebari si raspunsuri

@ Liliputaner

daca ai ocazia sa te uiti la BERwert, acela trebuie sa fie cit posibil de mic preferabil 0

Depeinde si de Diseq schalter de care folosesti

unele iti fura prea mult signal , si la cablu poate sa iti mai fure din signal
 
AW: DREAMBOX Intrebari si raspunsuri

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

Problemul acesta lam avut si eu la Dreambox 7020si, cu Darcstar 2 ca Image, mam gîndit si eu Antena si LNB´urile sunt bine reglate(fost Adevãrat) dar vinea în tot deauna, la Darcstar nu mi arãta Signalele de la BER am schimbat Imagin în PB Enigma nou si acela îm arãta si BER care erau chîte odatã pe la 9000 pînã la 36000 si nu mai vedeam nimic pe ecran. :diablo: :JC_hmmm:

Am început sã caut de unde vine Problemul. :whistle2: Cu alte Recuri mergia un svert da An mai departe pînã si aici se bloca, asa cã nu era vina de la Image pe Dreambox, si cãutarea mergia mai departe, la CoaxCablu la Încheieturi mai departe la LNB´uri aici am avut un Quatro LNB si am schimbat pe altã iesire din LNB dupã schimbare :DDD:DDD:DDD bucurie cã mergia jarã fãrã Probleme pe Toate Recurile mele. Am pus un LNB´u nou si de atunci nu mai am avut Probleme :D:D:smoke:
 
AW: DREAMBOX Intrebari si raspunsuri

am reglat antenna cu un Rec care nu "minte" cablurile si restul sint in regula, am pus doua antene cu diferite LNB in directia 23° deci la amindoua aceasi treaba numai ca acuma incepe sa-mi apara si pe astra ca Diseq folosesc un spaun cam de doi ani.:JC_hmmm:

O sa-l incerc sa-l pun prin legatura direkta, sa vad daca mai scapa.
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: DREAMBOX Intrebari si raspunsuri

treaba este ca Tunerele la Dream sunt foarte sensibile - pe undeva se poate spune proaste

mai ales la 800- care multi au probleme cu Boxele

Daca Antena Nu este reglata - 100 la mie ai probleme de astea.

Spaun este foarte bun - depinde si cum l-ai configurat.

Eu am 3 DM_uri din care folosesc numai 2. adica alea de 7020- si la mine

normal am Signal de 85% si dintr-o data - este ca imi sare BER wertul la citeva sute . Am si poz. c-am nasoala de Antena
 
AW: DREAMBOX Intrebari si raspunsuri

se citeste sau am vazut intrun (cred newnigma) forumu ca sar putea sa apara o generatie nou de tunere pntru modelul de 800, careva ar vrea sasi schimbe tunerul dar asteapt pina aper versiunile noi.:read:
 
AW: DREAMBOX Intrebari si raspunsuri

:read: hamax
cu un singur LNB iti intra si 1°West si 0,8°West- daca sunt asa aproape
Satelitii merge treaba asta

Thor 5 (0.8W)
guckst DU
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!


und Intelsat 10-02 (1.0W)
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!


das heist mit einem LNB kannst du beide empfangen
 
AW: DREAMBOX Intrebari si raspunsuri

@hamax

Thor 5 (0.8W) - 11785.00 H - Txp: C4 - Beam / Ausleuchtzone: Europe DVB-S (QPSK) - 28000 5/6 - NID:1 - TID:12
schau mal Hier - bei Packeten- ist es Digi-TV obwohl 0,8° West ist

auserdem ,wie schon gesagt bei einem Sat abstand von 0,2°- brauchst du keinen 2_ten LNB

PS: evtl melde dich bei mir dann können wir es abklären

Sollte bei dir auch so mit deiner T-90 sein wenn du auf 1°West LNB ausgerichtet hast

Oooder gib dir mal meine Settings :ja
 
AW: DREAMBOX Intrebari si raspunsuri

Pentru cei interesati de Gemini a apärut nou soft 4.4 in Database
Am instalat pe un Dm 800 si nu merge räu
Are si cccam 2.1.2 trebuie instalat din server dar nu merge digi cu emu numai in cs, kiliantv zice ca ae sa vina si un fix emu
Mai experimentez
Nou boot logo


Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
 
Zurück
Oben