Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Dream 800 clone

AW: Dream 800 clone

jeli,jel to sigurno da ovaj Octagon 1008 radi i kao server?zet mi se nameracio na njega a znam da radi kao klijent,nisam znao da radi i kao server!ima li kakvo uputstvo za to!
 
AW: Dream 800 clone

radi 100% i ja ga sebi planiram kupiti cim se oparim posto mi treba prvenstveno za total kartu a mozda i za razmjenu,potrazi tutorijal po netu.
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Dream 800 clone

imam problem oko externe 2,5" festplatte. u zadnja 4 dana sam vec trecu promjeno i sa nijednom od te tri fesplate nefunkcionira snimanje kako treba. Reciver je Obsidian DM800 ovde iz DEB shop, image je estar_gemini2-510-dm800-20100721145005.nfi a fesplatte su:

1. Freecom Mobile Drive XXS 320GB
2. Seagate FreeAgent GoFlex 500 GB
3. Verbatim Externe Festplatte 320GB

Radio sam ovako, festplatte prikljucio na reciver i u gerätemanager formatirao u ext3, onda sam recording path podesio. kad snimam u HD formatu slika trza, kad snima u SD formatu isto trza ali skoro pa neprimjetno. dali ja grijesim kod formatiranja ili to mora biti ekstra festplatte za linux????
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Dream 800 clone

Halo

Pitanje di se moze nabavit 800HD kinez na regiji Njemacke i Austrije,
ako moze da se nesalje iz kine jer tu uvjek ima problema oko poreza i carine,

pozdrav
 
AW: Dream 800 clone

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!
izgleda da je do USB prikljucka na reciveru pa sam si narucio eSATAp prikljucak za ovu Seagate festplatte. sa eSATAp prikljuckom bi trebalo radit ko podmazano. ovo sam nasao na jednom drugom forumu pod Fragen und Antworten zur DM800 Clone i ako je tomu vjerovati onda cu rjesit problem oko trzanja.
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!
 
AW: Dream 800 clone

jedno kratko pitanje. dali je moguce da na dm800 prikljucim 3,5" festplatte ili to mora obavezno bit 2,5". znam da se 3,5" festplatte nemoze ugradit, ali sam ja nesto mislio posto imam jedno 3,5" platu koju nekoristim da je spojim sa dm800 pa da onda na nju snimam. nazad sam jednostavno izrezo komad pleha i prikljucio 3,5" platu na maticnu plocu sa onim kablom sto dodje sa reciverom za prikljucit internu platu. kad je spojim sa reciverom platu mi uopste ne prepoznaje, zato moje pitanje. dali je to uopste moguce ovako napravit kako sam ja planirao???:boredom::emoticon-0122-itwas
 
AW: Dream 800 clone

Normalno bi trebalo da funkcionise,jer ti nista nisi pogresno uradio sto znaci nema veze 2,5 ili 3,5 jedino da li ta tvoja plata treba extra struju???? i mozda zato i nece da je prepozna...
 
AW: Dream 800 clone

dali mozda ima ko onaj pleh od dm800 koji se mjenja kad se mjenja tuner a da mu netreba ili gdje se moze taj pleh kupit. meni bi trebo pleh za dvb-s posto sam ovaj svoj na jednom mjestu malo odrezao da bi mogao probat ovo sa 3,5" platom.

HVALA!!
 
Zurück
Oben