Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Dolce

emil1

Best Member
Boardveteran
Registriert
22. März 2009
Beiträge
2.409
Reaktionspunkte
2.585
Punkte
373
Romtelecom va introduce High Definition.

UPC Romania va introduce in toamna acestui an servicii de televiziune de inalta definitie (High Definition - HD), respectiv un pachet cu opt canale TV (TVR, Pro TV, HBO, Eurosport, History Channel, National Geographic, Fashion TV si BBC), a anuntat joi Raluca Milin, director de marketing si vanzari al operatorului. Tot joi, Fotis Karonis, director IT in cadrul Romtelecom a anuntat introducerea acestor servicii pe platforma Dolce in perioada urmatoare.

Serviciul HD al UPC va fi oferit impreuna cu DVR si va fi valabil in toate pachetele independente Digital TV (Small, Medium si Large) cu sau fara HBO Maxpak HD precum si pachetele cu mai multe servicii 2Play si 3Play. Milin nu a oferit detalii privind preturile noilor pachete de servicii.

Nici Romtelecom nu a dat mai multe detalii privind canalele TV ori preturile noilor pachete de serviciile TV High Definition.


Sursa :
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!


Pot sa confirm exact in momentul ästa am scanat intregul sat 39 si am gasit TVR HD ; Dolce promo HD bineinteles nefunctionabile
Si pe alte forumuri se vorbeste tot mai aprins despre asta

Ceremonia Michael pe TVR HD
 
AW: Dolce

dupa cite sunt Eu informat merge cartela si cu DM.

daca ai ocazia sa testezi - trebuie sa ai Dolce de la mine in Hop 2

acuma sper ca intelegi de am avut spus eu mai acuma citva timp ca vreau sa imi orientez antena :dfingers:
 
AW: Dolce

Buna Black Angel

Da merge si eu am linii de Dolce dar la ei imperecherea este cu seria receptorului si impreuna cu cartea din decimal se transformä in Hex
Se adauga in Cfg. de ex.
BOXKEY: /dev/sci0 0B xx xx xx
Asa cel putin mi-a explicat cineva ce are
Nu e complicat
 
Romtelecom ieftineste Dolce

Romtelecom si-a diversificat, in aceasta saptamana, oferta pentru serviciul de televiziune Dolce, introducand trei abonamente, pretul pachetului minim ajungand astfel la 2,9 euro, fata de 4,9 euro/luna, cat aveau de platit clientii pentru abonamentul unic de pana acum.

"Noii abonati Dolce pot opta pentru unul dintre cele trei pachete principale, ce pun la dispozitie programe pentru toate segmentele de clienti - Dolce National, Dolce Variat si Dolce Star. Ultimul are si o versiune pentru care nu este necesara o perioada contractuala, Dolce Flexi", se arata intr-un comunicat remis, vineri, de companie.

Pana acum, Romtelecom avea un singur abonament Dolce, Variety Special Star, destinat clientilor Romtelecom care utilizau un serviciu al operatorului, ce costa 4,9 euro/luna, fara TVA.

Directorul executiv comercial pentru segmentul rezidential al Romtelecom, Joerg Zeddies, spune ca redefinirea abonamentelor Dolce este o consecinta fireasca a maturizarii serviciului de televiziune prin satelit.

"Incercam astfel sa raspundem mai bine preferintelor clientilor nostri. In plus, Romtelecom va continua sa investeasca in dezvoltarea platformei DTH Dolce. Obiectivul nostru este sa retransmitem pana la 100 de canale, inclusiv programe HD, si sa oferim toate tipurile de optiuni de divertisment TV", a spus Zeddies

Vineri, 21 August 2009, ora 17:47
Sursa : Ziare

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
 
AW: Dolce - Vox News

Noul post de stiri Vox News a inceput sa transmita de luni, ora 16.00, cu trei emisiuni in direct

Televiziunea de stiri Vox News, care
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
audiovizuala in august a.c., va incepe sa transmita luni, la ora 16.00, cu un program restrans, constand in trei emisiuni realizate in direct, a declarat pentru HotNews.ro directorul general al postului, Emil Jascau. Potrivit acestuia, televiziunea va trece la grila completa, in care programele de stiri vor avea o pondere de 60-70%, pana la sfarsitul anului.

Potrivit lui Emil Jascau, programul de luni va incepe cu emisiunea "Romania Vox Magazin", realizata de Nicoleta Cone in intervalul 16.00-19.00, urmata de "Romania in alb si negru", emisiune realizata de Florin Calinescu si Mbela Nzuzi in intervalul 19.00-22.00, iar de la ora 22.00, timp de trei ore, Cristian Gava va realiza emisiunea "Zece plus". Marti, in prima parte a zilei, postul a programat reluari ale celor trei emisiuni, iar de la ora 16.00 acestea vor avea noi editii in direct.

In privinta investitiei initiale, de 2,6 milioane de euro pana in mai 2010, anuntata in momentul in care Vox News a primit licenta, Emil Jascau spune ca "momentan sunt semnale ca aceasta va ramane la fel" , existand, insa, discutii pentru o posibila intrare a unui fond de investitii, discutii purtate "de la bun inceput".

Emil Jascau a declarat ca televiziunea are un parteneriat cu B1 TV, prin care noul post va putea folosi resurse ale acestei televiziuni - echipamente, studiouri si oameni. Echipa Vox News este formata, pentru inceput, din circa 100 de oameni, dintre care aproximativ 60 sunt cu norma intreaga, a spus el. Programele de stiri sunt, inca, in faza de probe, pana la finalizarea grilei.

Potrivit directorului general, postul va putea fi urmarit, incepand de azi, prin RDS, DCS si Dolce, negocierile cu UPC fiind in faza avansata. Scopul final este ca postul sa fie prezent pe toate retelele, a a declarat Jascau.

Vox News este operata de societatea Sport Channel, unde actionari sunt societatile Roxman Investment SRL (80%) si Global Alloys SRL (20%), unde actionari principali sunt Neculai Cretu si Magdalena Cretu.


Sursa :
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
 
AW: Dolce

ce fel de receiver este acela din poza de mai sus?:emoticon-0138-think
eu am primit unul si ar trebui scris alta software pe el, altfel nu-l poti folosi la nimic sau...

MFG Laleaua
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Dolce

asta stiu ,dar seamana cu DSR 5003 plus sau DSR 5500ci sau?
si daca nu pot sa scriu alt soft pe receiver pot sal arunc la elektroschrott

mfg
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Dolce

:jaSalut, si pana la urma cum pot face sa mearga cartela de Dolce pe un DM 500s ca eu nu am reusit. Poate ma ajuta cineva!!!
 
AW: Dolce

Salut si bine ai venit

Ai incercat dar cum ,ce ?
Arunca o privire aici
IMG Removed
 
AW: Dolce

Am incercat in toate formele posibile si inposibile. Codurile de bara si cel din aparat la mine sunt total diferite.......ma refer forma si lungimea..........asa ca......nu stiu cum sa mai probez. Mersi oricum!
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Dolce

Codurile de bara nu au importanta cum arata doar ce este sub el numerele codul
Daca poti fa o poza si trimitemi in pn si incerc sa te ajut mai departe
Pe ce vrei sa rulezi CCcam ?

mfg
 
AW: Dolce

Nu-ti pot trimite mesaj privat ca nu am posturi indeajuns. Daca vrei ma gasesti pe mess "bszalata". Mersi si astept
 
AW: Dolce

Of Of avem atätea locuri unde putem sa scriem pentru cele 5 posturi
Asta e :emoticon-0141-whew:

te caut dupäamiaza cänd mä trezesc :)
 
Zurück
Oben