Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Dm 7000 s

AW: Dm 7000 s

kako mislis ako se snimi film na usb stick jeli se moze gledati ??
gde si snimao taj Film ??
akos i snimao taj film na pc mozes puten NFS-Server da spojis dream i pc tako da mozes da gledas taj film na dream od hdd sto je u pc.
to mozes i da napravis da snimi pc filmove.
moze i externi hdd na dream ako nemas interni.

cao
 
AW: Dm 7000 s

prijatelj mi nekad donese usb sick na kojem je snimio nekoliko filmova,pa sam mislio kad stavim stick u dream da bi mogao tako gledat na tv. pc mi ima mali ekran pa nezgodno gledati.
 
AW: Dm 7000 s

ako su filovi u avi formatu to nemoze moras putem vlc od pc na dream to moze !!!!
Dream moze samo ovaj format:
Mpeg
DVD
SVCD
MVCD

Avi Filmovi su uvek kodirani u DivX ili Xvid i to nemoze Dream sto nema decoderchip !!!


cao
 
AW: Dm 7000 s

kako se to namjesti preko vlc ?
 
AW: Dm 7000 s

bekommst die anleitung per mail !!
der anhang ist zu groß !!

versuch es mal und berichte

cao
 
AW: Dm 7000 s

habe die box erst ein paar tage und kenne mich noch nicht so gut aus.
danke für eure geduld
 
AW: Dm 7000 s

Dobra vecer svima,
imam problem a neznam kako da ga rijesim.
ovako,ovdje na forumu pisu da kad se ubacuje image u dream da to traje samo 5 minuta.
kod mene to traje skoro sat vremena,sad neznam dije razlog.
jel mi neko moze pomoci ?
hvala unaprijed
 
AW: Dm 7000 s

pokusaj ovako ovo je upustvo za dream 500 a moze i za dream 7000

Ubacivanje image u Dreambox DM500S

Za ubacivanje image u Dreambox DM500S potrebno je imati Null Modem DB9 cable, program DreamUP i naravno odgovarajuci image koji zelimo staviti.

Null Modem DB9 cable izgleda ovako:



img-resized.png
Reduced 22%
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!


1. Ako je sve pripremljeno povezite vas PC i Dreambox ovim kablom a zatim isključite resiver iz mrežnog napajanja. Zatim startujte DreamUP exe fajl.

img-resized.png
Reduced 6%
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
518 x 531 (34.02K)​



2. Morate odabrati
COM port vašeg PC na koji priključujete Dreambox i odčekirajte Use Network 3. Kada ste pravilno podesili DreamUP pritisnite dugme Connect, a zatim priključite i resiver na napajanje. Videćete progres bar, i poruku ok, uploading.


img-resized.png
Reduced 6%
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
518 x 531 (41.96K)​



4. Morate zatim sačekati dok progres bar ne dođe do kraja i pojavi se poruka ok, connection estabilished, što znači da je receiver uspešno povezan za PC.


5. Pose uspešne konekcije obavezno uradite čišćemje Flash memorije klikom na Flash Erase . A zatim možete preći na ubacivanje novog image u vaš receiver. To se radi tako što pritisnemo dugme Flash. Zatim u novootvorenom prozoru, izaberemo img, tj. sami softver, klik na fajl pa Open.



img-resized.png
Reduced 6%
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
518 x 531 (40.67K)​



6.
Pojavljuje se zatim opet progres bar i poruka o uploadu novog softvera.

7. Zatim resiver briše stari softver iz flash memorije ukoliko to niste ranije uradili...


8. Zatim započinje ubacivanje novog softvera, što nam govori poruka
flashing …

9. Kada je sve uspešno završeno, pojavljuje se prozor
Flash update finished, kliknite na dugme OK. Zatim izađite iz Loadera klikom na Exit.

10. Isključite receiver sa mrežnog napona a zatim ponovo uključite, i novi image je sada treba podesiti.
Podesite sve potrebne parametre, a zatim je image spreman za korisćenje.


ili uradi ovako po ovom uputsvo !!

https://www.digital-eliteboard.com/threads/45123


cao
 
Zurück
Oben