Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Dm 600 pvr

Registriert
12. September 2009
Beiträge
1.143
Reaktionspunkte
592
Punkte
273
Kupio sam si doticni reciver prije neki dan a danas sam kupio i festplatte za njega Samsung SpinPoint M5P1 160GB (HM160HC). U Einbauanleitung stoji da Jumper moram na Cable Select postavit. Kako nije bio ni jedan Jumper u pakovanju ja sam je jednostavno ostavio na Master i ugradio. Festplatta je odmah bila prepoznata i ja sam je formatirao i snimanje radi kako treba. Moje pitanje glasi cemu to Cabel Select sluzi i mora li to uopste bit. Ako mora da sutra kupim i Jamper pa da to odradim.
 
AW: Dm 600 pvr

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!


Pozzz

Ma ne treba ti to. Ako ti radi HDD kako treba onda je sve ok. Ni ja nemam ni u jednom od Dreamboxa ikakav Jumper i sve radi godinama kako treba.
Ta opcija "cable select" ti je isto kao master i slave u komputeru. Posto ti imas svakako samo jedan HDD ugradjen, netreba ti to.


pozzz
 
AW: Dm 600 pvr

HDD radi kako treba, sad mi nesto drugo nije jasno. Kad sam tek ugradio festplatte mogao sam je bez problema formatirat, onda sam nesto na nju snimio cisto da vidim dali sve radi kako treba. Ali sad je nemogu vise formatirat, uvjek mi nesto stoji sto ja nekontam jer sam sa linux na vi :emoticon-0136-giggl. Evo i par fotos kako to sve izgleda. Jos nest, sta znaci ovo na kraju - MOUTED.
 
AW: Dm 600 pvr

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!


Pozzz

To MOUTED bi trebalo po pravilu MOUNTED da pise. To znaci Eingehangen,...odprilike na nas prikljucena, aktivirana Festplatta. Kad odes na Aushängen, onda ti je deaktivirana Festplatta iako je ugradjena. Na taj nacin mozes da deaktiviras tako te stvari, bez da je vadis iz receivera.

Idi na "Aushängen". Zatim iskljuci struju od receivera i ponovo ukljuci. Kad bude opet kompletno startovao i ako je ne bude mozda sam prepoznao, idi na "Einhängen" i pokusaj je onda initializirati.

Moguce je da ti je Festplatta mozda i u upotrebi, da ti radi mozda timeshift ili neki timer programiran ili swap na platti.

I meni se tako znalo desiti, nekad je cak bilo dovoljno receiver kompletno ugasiti i upaliti i onda je moglo.
Kod jednog dreamboxa sam morao i image promjeniti, drukcije nije htjelo.
Ali probaj prvo ovo sto sam ti napisao.

pozdrav
 
AW: Dm 600 pvr

probaj telnetom da formatiras!

unmount /hdd
mkfs.ext /dev/ide/host0/bus0/target0/lun0/part1

mount /hdd
mount /dev/ide/host0/bus0/target0/lun0/part1

i vidi dali ti uopste snima u mapu hdd,mozda snima negde drugde,pa zato i neide format!
 
AW: Dm 600 pvr

ali mozda ti nisi ni ispravno ugradio hdd!to ovako ide!

znaci prvo nam je potreban dreambox i harddisk


Pobrisao sam ove slike da nebi bas neko dosao na Ideju da to Isproba ;=)
 
Zuletzt bearbeitet von einem Moderator:
AW: Dm 600 pvr

lud si 100 gradi, puko sam od smjeha:338::338::338:
 
AW: Dm 600 pvr

dali bih ja mogao instalirat na moj dm600pvr neki drugi image a da nediram ovaj koji je sad u njemu. vidim da ima neki program ili plugin po imenu barryallen sa kojim bi se to moglo uradit ali na USB. ja imam ugradjenu festplatte u reciver pa me interesuje dali bi se moglo i na nju instalirat neki drugi image i ako da kako to da odradim ????
 
AW: Dm 600 pvr

najbolje da u flash ubacis OoZoon image,onda uradis software update,i onda u meniju pod erweiterungen instaliras BA!i onda sa dcc ubacas image koje hoces!
 
AW: Dm 600 pvr

kolega "sbane" (pa mu se jos jednom ZAHVALJUJEM) mi je napisao na PN kako i sta da napravim. prava stvar ovaj barry allen, u flash-u imam Gemini jer mi se on nekako najvise dopada a sad cu isprobat i sve drugo sto ima za 600pvr pa cu da vidim sta i kako dalje. dali je kome poznat plugin za enigma2 sa kojim se moze imat EPG na nasim kanalima (HRT, Nova, RTL, itd....)
 
AW: Dm 600 pvr

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

pozz

taj plugin radi sa image "dream elite". mogu potvrditi da radi na 16e. kako je na 1w nemogu ti kazem. moj kolega koristi dream elite i ubacio je to kod sebe na dm800. ja nisam kod sebe to probao posto mi nece instalirati taj image na stick. taj image navodno radi u flashu. zato se nisam i dalje stime bavio. da li postoji image za dm600 nisam mogo nadji u netu.
mozda ce ti ovo pomoci

h**p:/***.dream-elite.net
 
Zurück
Oben