Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Diseq ayari?

ereglili

Ist gelegentlich hier
selam,
7°.19°,42° de lnbler var ve bunlarin ayarini Dm de nasil yapma gerekiyor?
Detayli bir aciklama yaparsaniz memnun olurum
saygilar

AW: Diseq ayari?

1. astra
2.eutelsat
3.türksat

dreamboxlar her diseqc ile calismiyor biliyosundur...

bak ben bunu aldim tikir tikir calisiyor, tunen fehlgeschlagen gelmiyor artik...

Link veralten (gelöscht)

illa spaun almana gerek yok....diseqcayarlarini yukarida yazdigim gibi yaptim tikir tikir calisiyor

Dreambox um yok ama yine de bi fikir vereyim. LNB leri Route in girisine göre ayarliyacaksin. Bende de ayni Sat lar var. 7 19.2 ve 42. Mesela türksat bende routerin 1 girisinde. 2 bos 3 de astra var 4 de eutelsat. Bunu aynen böyle ayarlaman lazim. Tabi benimki gibi degil senin router de nasil ise öyle :dance3::dance3:

Bende VU var ama belki aynidir. Bende Menü, Kanalsuche, Tuner Einstellungen den giriyor. Orda DiseqC ydi galiba. Sonra Port A,B,C,D aciliyo oraya hangi canak nereye bagli ayar cekiyosun ve oturup 1 saat arama yaptiriyorsun :aha:.
Router in 1 girisi Türksat mesela Port A ya Türksat yaziyorsun vesaire.

Hade Kolay gelsin

routerle ne alakasi varki diseqcin kardesim. bilmeyerek konusmayalim. bak söyle yap kardesim:

menü>>einstellung>>kanalsuche>>tunerkonfiguration>>>en son cikarken menüden speichern yapmayi unutmayasin

ustalar Dreamboxda nasil ayarlamam gerekiyor,detayli bir aciklama yapabilirmisiniz.
Birde Usb Sticki hdd olarak kullanabilirmiyim,eger öyle ise nasil tanitmam gerekiyor,Aufnahmepfadi nasil ayar yapmam lazim?

Zurück
Oben