Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

DIGI TV - RSA si BK

AW: DIGI TV - RSA si BK

@gabygaby
Parca ceva am facut si eu...conecteaza j-tag si incearca sa inchizi si sa deschizi aparatul de la spate,
apasa menu, sau canal sus/jos chiar daca displayul este off
daca nu merge fa o poza la placa de alimentatie cat mai de aproape si trimite.
succes.
 
AW: DIGI TV - RSA si BK

Am inceput sa lipesc firele de la jtag prin cate o lita de pinii procesorului, insa s-au rupt 2 pini de la procesor de la nivelul procesorului. Am sa incerc sa polizez putin din materialul procesorului si daca reusesc sa lipesc firele am sa incerc jtag-ul sa vad daca iese ceva.
 
AW: DIGI TV - RSA si BK

Cu mare atentie altfel risti sa nu mai fie functionabil recul deloc
 
AW: DIGI TV - RSA si BK

Am pus jtag-ul, la JTAG INFO apare ID-ul, procesorul sti5518, mai jos in IRD INFO nu apare nimic. Selectez IRD MODEL HSS-1160 (modelul meu) dau SAVE MEM aleg locatia unde sa salvez dar da eroare la citire. Trebuie sa caut o lupa sa verific traseele pe langa procesor. Receptorul in continuare nu se deschide, doar stau ledurile verde si rosu aprinse simultan.
 
AW: DIGI TV - RSA si BK

Salut , unde pot gasi si eu un jKeys si jKeys.def pt. n3 ? Multumesc .
 
AW: DIGI TV - RSA si BK

Hallo Leute!
Va salut, ma aflu la primul meu post desi citesc de mai mult timp pe aici, dar uite ca nu gasesc raspuns la problema asa ca va intreb mai bine:
Am citit de pe conserva IRDmem.bin. Acuma ce fac mai departe, trebuie transformat din HEX in DEC sau cum, nu ma prea pricep si putin ajutor ar fi binevenit..
Multumesc
 
AW: DIGI TV - RSA si BK

Salut,

Am de gand sa extrag datele dintr-un receptor de dvb-c, Hyundai 1170. Intrebarea este daca Key 0D este acelasi lucru cu RSA ?

Vreau sa iau un CAM pentru televizor Matrix Reborn si la softul lui zice asa

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

Care e ideea? Cati bytes are RSA ? O sa mearga ce vreau eu?

Merci!
 
AW: DIGI TV - RSA si BK

Sal

Nu stiu daca merge ce vrei tu dar poti sa incerci
RSA ESTE COMPUS DIN 128 CARACTERE CIFRE + LITERE.
In partea asta nu se foloseste Dvb_C

mfg
 
AW: DIGI TV - RSA si BK

Intre timp mi-au raspuns la mail cei de la boxkey.eu si mi-au spus ca nu exista CAM functional pentru cartela oficiala nagra :(

Eu am cartela nagra 2 pe dvb-c, cele retrase de la satelit, ROM110 AC6 si vreau sa scot singur din 1170 datele, sa ma joc pe dreambox macar :)

Nu stiti niciun CAM unde se poate edita BK si RSA ?

Si ce selectez la jkeys pt 1170 ? 1160 ?

Merci!
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: DIGI TV - RSA si BK

Sal

Am vazut undeva un config pentru Cam Diablo dar cine stie cum merge pentru ca sint cu probleme din cauza caldurii
Selectezi in functie de ce rec ai la jkey

mfg
 
AW: DIGI TV - RSA si BK

cineva in CONSTANTA sau FRANKFURT poate sa ma ajute cu aflarea BK + RSA ? :emoticon-0141-whew:
 
AW: DIGI TV - RSA si BK

Salut,
fff utile informatiile de pe acest forum,
A reusit cineva sa obtina BK & RSA de pe Hyundai HSS-5160NA cu STi5107?
Am vazut pe placa ca are Com 3. Sunt 2x5 conectori conectati direct la procesor.
Am cautat dupa modelul procesorului si am gasit o schita care am incercat sa o adaptez la ce s a vorbit aci.
Maine fac un test si daca se conecteaza am sa o pun aici.

Daca a reusit cineva sa obtina Bk si RSA rog sa ma lumineze sa nu mai caut acu' in caru cu fan :).


Multumesc anticipat.
 
Zurück
Oben