Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

DB 8000 i ventilator

paradox_

Elite User
Registriert
2. Januar 2009
Beiträge
1.620
Reaktionspunkte
697
Punkte
273
moj kolega mika ima veliki problem sa ovim ventilatorom!razne je ugradjivao i nijedan nece da radi na dreamboxu 8000,sada je kupio i neki originalni valjda sto ide u njega,sa 4 pina,al nista!jel zna neko sta treba da se radi,sigurno treba neki plugin ili nesto,ja nemam pojma,nemam takav box!
 
AW: DB 8000 i ventilator

menü->einstelungen->system->ganz unten auf der zweiter seite ist dann dal lufter plugin , drehzahl einstelen für betrib und standby , mit grune taste speichern , fertig
 
AW: DB 8000 i ventilator

o kom image je tu rec!moj kolega kaze ima gemini 5.1 na njemu i da je to gore navedeno vec uradio,ima 2 nekih plugina za te stvari,ali nece pa nece!nemoze biti do ventilatora jer ih je desetak izmenjao!dal nije neka hardwerska greska mozda u pitanju kod boxa!
 
AW: DB 8000 i ventilator

Pozdrav drug! Nismo se odavno culi. Malo sam trazio za tebe i nadam se da sam nasao sta ti treba.

***.i-have-a-dreambox.com/wbb2/thread.php?threadid=126274

Pa javi dali radi.
Pozdrav
Kinez

P.S. Jos sam negdje citao da ako nece nikako da ga prikacis na 4 Pin prikljucak od 3,5" prikljucka i onda bi stalno radio. Mozda stvarno i hardverska greska. Provjeri sa multimetrom dali uopste dolazi struja.

IMG Removed
 
Zuletzt bearbeitet von einem Moderator:
AW: DB 8000 i ventilator

na zalost,i dalje nece da radi!javlja mu lufter lauf nicht!nemoguce da je do ventilatora jer ih je par izmenjao,ko ce ga znat sta je u pitanju!
 
AW: DB 8000 i ventilator

Ni ja ne znam dalje ALI posto sam citao da bi mogla da se kontrolise brzina i da se pali po potrebi, ventilator mora da je PWM . Ne znam ni ja tacno sta to znaci ali koliko sam citao to je da se moze regulisati brzina i da ventilator od sebe ima Temperaturfühler koliko sam shvatio. Trazicemo jos :emoticon-0167-beer: .
 
AW: DB 8000 i ventilator

@kinez
pravila foruma zabranjaju linkovi koji vodu drugim forumima.

maskiro sam tvoj link gore sto si postavio. mislim da bi i cak kolega paradox kapirao sta da stavi umesto one zvezdice. ;D

pozdrav
 
AW: DB 8000 i ventilator

a ti bolje da si se potrudio da nesto pomognes ovde nego sto izigravas policajca i spamujes temu!on je covek bar sa onim klikom ga sakrio da se nevidi link,ovako se samo www nevidi sa onim tvojim zvezdicama!
 
AW: DB 8000 i ventilator

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

Izvinjavam se! Koncentrisao sam se na pomoc tako da nisam na trenutak razmisljao o pravilima.:pardon: I kad smo vec kod toga , jeli ne smijem nikako da stavljam linkove za druge stranice ili smijem ali samo sakriveno kao naprimer preko mogucnosti "Link einfügen" tako da se ne vidi direktno stranica?
 
AW: DB 8000 i ventilator

@kinez

ma nema sta da se izvinjavas. izvadio sam tvoj link sto je vodio direktno u ihad forum. pravila foruma imas OVDE

@paradox
kada si se ohladio sa tvoji ventilatori, preporuci tvom kolegi da pokusa sa newnigma. nasao sam jos neke slike kako se ugradjuje. ako su potrebne javi.
plugin imas Link ist nicht mehr aktiv.

pozz
 
AW: DB 8000 i ventilator

to je sve uradjeno vise puta,sa svim mogucim imageima i pluginima!jedina solucija ostaje da sa tim prikljuckom nesto nije u redu!
 
AW: DB 8000 i ventilator

Treba skinuti fancontrol i da ga preko total komandera kopira u dream u foldet tmp, zatim treba preko telneta uci u dream i ubaciti pasword root i u sledecoj liniji otkucati ipkg install /tmp/*.ipk i onda enter pa ce se on instalirati i onda izaci iz drema potom ga pronaci u Menu / Configurazion/ Sistem/ FanMonitor i odatle se moze vrsiti podesavanje
 
Zurück
Oben