Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Cartela Focus Sat

gewi75

Newbie
Registriert
16. Juni 2010
Beiträge
6
Reaktionspunkte
0
Punkte
1
Buna seara tuturor!
Am si eu cateva nelamuriri in ceea ce priveste Focus Sat, poate se gaseste cineva care sa ma "lumineze" si pe mine:JC_hmmm:
De 5 ani am abonament la FS, am si Kaonul de la ei. De ceva vreme ma gandesc sa folosesc cartela de la ei intr-un alt receiver si anume Panasonic DMR EX71S (de fapt e un DVD recorder cu DVB-S integrat, nu stiu daca m-am exprimat bine:emoticon-0141-whew:). In ghidul de utilizare scrie ca decripteaza printre altele si Conax, insa e posibil ca im momentul in care introduc cartela sa fie nevoie de o parola de la Provider (in cazul de fata de la Focus Sat). Intrebarile mele sunt:

1. A avut cineva nevoie de vreo parola atunci cand a introdus cartela FS intr-un alt receiver?

2. Ce Cam ar trebui sa cumpar? ( nu ma prea pricep care ar fi cea mai buna)

3.Exista posibilitatea sa pot folosi o cartela pt. a urmari programe independent pe 2 televizoare?


Acum vreo saptamana am primit un Megasat 4000 si "se intelege" de minune cu DigiTV (ma gandeam sa il pun intr-o camera si in cealalta FS), insa a venit cam tarziu. Incet, dar sigur se face intuneric la Digi:emoticon-0124-worri, asa ca ma uit dupa alte solutii.

Multumesc anticipat pt. raspunsuri:thank_you:
 
AW: Cartela Focus Sat

@gewi75

Eu unul iti pot da urmatoarele sfaturi :

si scriu numai din propria experientza- nu ce aud de la unul sau de la altul !!!

Code:
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Codes zu sehen!
- NU- nu ai nevoie de nici o parola

Code:
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Codes zu sehen!
- Inzeleg ca vrei sa spui Modul - logo unul Conax - dar cin care si de astea sunt mai multe feluri - deci sorry- trebuie sa vezi care are unul -
Eu am Modul Conax- de telenor - vers. 1 parca dar nu citeste cartela de ex FS.

Code:
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Codes zu sehen!

Da - se poate -

dar in acest caz deja este vorba de Homesharing

si cu aparatura pe care o ai tu deocamdata - din pacate nu iti merge

Trebuie sa iti aranjezi Aparatura adecvata - care sa mearga ori pe WLan sau pe Lan -

deci iti trebuie legat La NET
 
AW: Cartela Focus Sat

Multumesc pt. raspunsuri Black_Angel.

Presupun ca un Dreambox ar fi adecvat pt. homesharing (LAN/Ethernet Anschluss):good:

Un sfarsit de saptamana placut:360:
 
Zurück
Oben