Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Card Dolce - HD - Receiver

tibiric

Ist gelegentlich hier
Registriert
15. Dezember 2008
Beiträge
87
Reaktionspunkte
14
Punkte
28
Buna dragilor si Un An Nou Fericit!

Merge un card de Dolce si in alt HD receiver decat in Dreambox?
Daca da - care?

Va multumesc!
 
AW: Card Dolce - HD - Receiver

Servus tibiric

Dupa cate stiu eu HD de la Dolce nu mai merge pe alta conserva decat pe conserva de Dolce, plus de aia multe alte programe nu mai merg pe alt receiver decat numai pe a lor, exact nu stiu sati spun ca eu am renuntat la Dolce anul trecut din cauza ca mam mutat si nu mai puteam sa duc Antena pe 39, Deci parere mea nu are rost deocamdata sa investesti bani in alta receiver ca ii vorba ca nu se va mai vedea nici un program Dolce in alte conserve mai bine asteapta pana cand se vor lamuri lucrurile la Dolce.
 
AW: Card Dolce - HD - Receiver

Buna Josef,
nu ma refeream neaparat la programele Dolce HD (include TVR HD, ProTV HD, Discovery HD Showcase, Sport.ro HD, National Geographic HD, National Geographic Wild HD) ci la programele "normale". Si pana anul trecut cartela mergea in Dreambox fara probleme. Sau? S-a schimbat ceva? Receiverul de la Dolce e "groaznic" - imagine f. proasta - nu se pot rearanja programele samd.
Deci intrebarea mea era daca merge cartela (pachetul normal) si intr-un receiver (HD ptr. ca vreau sa il folosesc pe Astra ptr. HD) cum ar fi Edision Argus mini ip sau un Octagon - care costa doar 110€.
Stiti ceva?
 
AW: Card Dolce - HD - Receiver

Incet incet se face intuneric la Dolce

CULTURAL, A2,A3,PRO-TV INT,Kanal-D,MOVIES24,SCIENCE,T&LIVING,KISS TV,MUSIC CH,TVR 2 ,DISCOVERY WORLD,SCIENCE +Programele HD
Si cred ca si antenele sau dus dar nu-is sigur!
In (pachetul normal) nu stiu sati spun cate programe mai merg la ora actuala.
Cartela Dolce o poti folosi numai in reseiver care citeste videoguard.
Si pana anu trecut au mers toate programele si pe alte reseivere, in afara de HD dar de la inceputul lui Decembrie sau schimbat lucrurile la Dolce.

https://www.digital-eliteboard.com/f1048/a-inceput-de-ieri-sa-cada-121780/
 
AW: Card Dolce - HD - Receiver

.... oooo, am inteles, pacat! Inseamna ca ramanem "legati" de receiverele lor? Unde aflu ce "pot" noile HD receivere ale lor, cat merg de bine, cum e softul samd?

Merci!
 
AW: Card Dolce - HD - Receiver

In primul rand calitatea imagini, atat pe HD cat si pe SD este evident mult mai buna comparativ cu primul model de STB HD.
Meniul este in mare acelasi cu mici diferente, Telecomanda identica.
Doua SCART-uri
2 porturi USB spate-fata
Diseq-a-b-c-d,
Mai multe nuti pot spune numai ce am auzit si eu de la alti.

Sursa Dolce

Avantajele echipamentelor HD
Receptoare digitale noi, cu un design modern, care-ţi permit să profiţi la maxim de performanţele televizorului tău Full-HD sau HD-ready. Telecomandă universală, cu care vei putea controla atât televizorul, cât şi receiverul HD. Află mai multe .
Calitate îmbunănăţită chiar şi pentru imaginile SD (standard definition), datorită tehnologiei de ultimă generaţie, încorporată în receptoarele digitale HD.
Avantajele receiverului PVR
Pe lângă avantajele echipamentelor HD, te bucuri de interactivitate cu noul receiver PVR. Acesta iți oferă:

  • Înregistrarea emisiunilor preferate
  • Posibilitatea de a opri și relua emisiunea fără să o înregistrezi
  • Vizionarea cu încetinitorul
  • Rezervarea și înregistrarea emisiunilor viitoare
  • Posibilitatea de a înregistra două emisiuni în același timp și de a viziona una înregistrată în prealabil
  • Hard disk cu o capacitate de înregistrare de până la 230 ore în format SD sau până la 100 ore în format HD
 
AW: Card Dolce - HD - Receiver

Buna,

acum ca au trecut ceva luni de la ultimele stiri despre receiverele Dolce HD, puteti sa imi impartasiti cate ceva din experienta voastra?
Cum se cheama receiverul exact, care sunt ultimele variante oferite de Romtelecom, sunteti multumiti de calitatea lor, in special de cea a celui interactiv...

Mersi,

Meri
 
Zurück
Oben