Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

BHTV,HRT,FTV, FoxSerbia, TVSlo und sonstiges

AW: BHTV,HRT,FTV, FoxSerbia, TVSlo und sonstiges

nema biss key za BHT1...BHT imas na eutelsatu..koliko je meni poznato nigdje vise...
 
AW: BHTV,HRT,FTV, FoxSerbia, TVSlo und sonstiges

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

Pitam jer imam problem sa mojim BHT1, kad ima naprimjer Utakmica, nekako mi prekida. Uglavnom radi odlicno, ali kada je goc Tekma prekida, zasto je to tako?

Prije sam od jednog drugog covjeka dobivao sve, pa je radilo odlicno, ali otkad sam promijenuo, prekida mi BHT1 kad su tekme. :S

Signal itd. sve je uredu.
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: BHTV,HRT,FTV, FoxSerbia, TVSlo und sonstiges

preopterecene Karte...samo zbog toga...a zasto nebi ti sam sebi nesto skovao..pa da nemoras nekome da placas...i dase Molis..kad nesto neide...??????
 
AW: BHTV,HRT,FTV, FoxSerbia, TVSlo und sonstiges

ovaj forum mi se svidja i svi izgledaju zadovoljni sa odgovorima,
i ja imam zelju da sebi nabavim neki reciver ali neznam kakav mi treba i kako to funkcionise sa karticama.
Molio bih za pomoc.

Hvala unaprijed na svakom odgovoru
 
AW: BHTV,HRT,FTV, FoxSerbia, TVSlo und sonstiges

pitanje u vezi HRT-a. jeli kome poznato dali ce HRT ikad emitovati sliku u 16:9 formatu ili jos bolje u HD formatu. kako stoje stvari po tom pitanju kod nasih drugih kanala (RTL. Nova, OBN itd....)
 
AW: BHTV,HRT,FTV, FoxSerbia, TVSlo und sonstiges

u planu je uvodjenje tehnologije visoke rezolucije kod skoro svih tv kuca na prostorima bivse ex-yu!to je postala aktuelna debata i na parlamentarnim sednicama celnika drzava posto je oformljena zajednica nezavisnih javnih servisa u skoro svim drzavama, i kao takvi imaji svoje prdstavnike u ministarstvu,samim tim i pravo na predlog o izmenama i dopunama u sistemu o javnom informisanju kao i zahtevanje o odredjenoj finansiskoj satisfakciji od strane drzave za razvoj novih tehnologija!samim tim,ustanovljena je i podneta rezolucija na razmatranje u u ujedinjene nacije i sve evro atlantske institucije!tamo je to razmotreno i doneta je odluka da se odobre sredstva za uvodjenje tehnologije visoke rezolucije bivsim drzavama jugoslavije kada one ostvare odredjene uslove i sve budu clanice EU!da zakljucim!po mome,za oko 20 godina!
 
AW: BHTV,HRT,FTV, FoxSerbia, TVSlo und sonstiges

Na moj upit u vezi formata 16:9 na HRT-u dobio sam sljedeci odgovor!


Poštovani gospodine,

Zahvaljujemo Vam na Vašem pismu vezanom uz formate TV slike.


Potpunim uvođenjem DVB-T(a), digitalne zemaljske televizije postupno će se prelaziti u direktan prijenos slike u formatu 16:9 jer su TV prijamnici s ugrađenim DTV (digitalnim) modulom u pravilu 16:9, a samostojeći digitalni (DTV) prijamnici imaju mogućnost izbora formata slike 16:9 ili 4:3, a time njihovi korisnici mogu izbjeći deformiranje slike po vertikali.


Zbog deformiranja slike po vertikali („izduženi ljudi“), a koje je prisutno na 4:3 televizorima ne možemo direktno emitirati format slike 16:9 na mreži analognih TV odašiljača. Istim signalom se za sada „napaja“ i digitalna mreža odašiljača.

Ovisno o programskom sadržaju za pretvorbu slike 16:9 u format slike 4:3 se uz pretvorbu „letterbox“ koristimo i pretvorbom „centralni rez“.

Svjesni smo da ukoliko koristite televizor formata 16:9 i ukoliko ste izabrali format prikaza 4:3 onda je „letterbox“ slika kao „poštanska marka“, ali to je neizbježno. (efekt poštanske marke)

Efekt „poštanske marke“ je moguće izbjeći zumiranjem slike u format 16:9, no, pritom se malo gubi na kvaliteti, ali se dobiva veća slika.


Nadam se da Vam je ovo objašnjenje razjasnilo razloge emitiranja programa u formatu „letterbox“ ili „centar cut“.


S poštovanjem,


Tatjana Habdija

Hrvatska radiotelevizija

Prisavlje 3

HR-10 000 Zagreb
 
Zuletzt bearbeitet:
Zurück
Oben