planetoftech
Seite 1 von 2 12 LetzteLetzte
Ergebnis 1 bis 10 von 17

Thema: Tring Digital se shpejti kanale te reja

 1. #1
  fushkrujs
  Gast

  Daumen hoch Tring Digital se shpejti kanale te reja

  1 NGA 1 QERSHORI '' TRING SJELL PLOT 14 KANALE TE REJA
  10 STANDART DHE 4 ''HD''
  KETO KANALE JANE:
  1 TRING SOAP ( reality show , dhe emisione te huaja mbi moden dhe gatimin
  2 TRING NOVELA (seriale dhe telenovelat me te reja)
  3 TRING KIDS ( vetem per femije dhe adoleshente)
  4 TRING EXTRA ( kanali i reality show )
  5 TRING COMICS ( humor nga cdo zhaner)

  6 TRING MELODY ( muzike moderne te huaj dhe hit parade)
  7 21 JUNIOR(per femije)
  8 ORA NEWS
  9 CHANNEL ONE ( Keto kanale shperngulen nga konkurenca nga fundi Majit)
  10 TV ALB( maqedoni)
  TRING MOVIE HD (filmat me te reja ne HD )
  TRING HOT HD ( 24 ORE EROTIK)
  TRING SHOW ( Spektaklet e ( v+) dhe dokumentare )
  TRING SPORT HD ( VETEM SPORT)
  __________________

 2. # ADS
  Nerviger User Tring Digital se shpejti kanale te reja

   

 3. #2
  Ist oft hier
  White Flag
  Registriert
  06.10.2008
  Beiträge
  301


  Equipment Info

  Standard AW: Tring Digital se shpejti kanale te reja

  Zitat Verfasst von The Albanian Eagle Beitrag anzeigen
  1 NGA 1 QERSHORI '' TRING SJELL PLOT 14 KANALE TE REJA
  10 STANDART DHE 4 ''HD''
  KETO KANALE JANE:
  1 TRING SOAP ( reality show , dhe emisione te huaja mbi moden dhe gatimin
  2 TRING NOVELA (seriale dhe telenovelat me te reja)
  3 TRING KIDS ( vetem per femije dhe adoleshente)
  4 TRING EXTRA ( kanali i reality show )
  5 TRING COMICS ( humor nga cdo zhaner)

  6 TRING MELODY ( muzike moderne te huaj dhe hit parade)
  7 21 JUNIOR(per femije)
  8 ORA NEWS
  9 CHANNEL ONE ( Keto kanale shperngulen nga konkurenca nga fundi Majit)
  10 TV ALB( maqedoni)
  TRING MOVIE HD (filmat me te reja ne HD )
  TRING HOT HD ( 24 ORE EROTIK)
  TRING SHOW ( Spektaklet e ( v+) dhe dokumentare )
  TRING SPORT HD ( VETEM SPORT)
  __________________


  Sa i vertet eshte ky lajme Albanian Eagel??Nese ndodhe me te vertet ateher digitalbi fundoset perfundimisht dhe keto jane me te vertet lajme te mira...
  :36:Pay-TV ohne gültigen Abo ist illegal !!!:36:


  Das Freischalten von verschlüsselten Sendern ist illegal.
  Wir distanzieren uns vor sämtlichen Inhalten der Dateien  Meine einträge dienen zu testzwecken und information.:69:

 4. #3
  fushkrujs
  Gast

  Standard AW: Tring Digital se shpejti kanale te reja

  Zitat Verfasst von kodiak Beitrag anzeigen
  Sa i vertet eshte ky lajme Albanian Eagel??Nese ndodhe me te vertet ateher digitalbi fundoset perfundimisht dhe keto jane me te vertet lajme te mira...
  Pershendetje Kodiak,

  per te folur eshte folur shum dhe ka koh por tani me sa duket po e marrin seriozisht kete pun,
  e para Tringu ka hedhur ne treg nje resiv HD dhe per cfar arsye??
  dhe ky lajm eshte i sigurt vetem tani te presim se ku do i fusin?
  flitet se do hyjn ne Astra 23,5° por se besoj por kismet,
  dhe 1 Qeshori do e tregoj me sakt.

 5. #4
  Ist oft hier
  White Flag
  Registriert
  06.10.2008
  Beiträge
  301


  Equipment Info

  Standard AW: Tring Digital se shpejti kanale te reja

  Zitat Verfasst von The Albanian Eagle Beitrag anzeigen
  Pershendetje Kodiak,

  per te folur eshte folur shum dhe ka koh por tani me sa duket po e marrin seriozisht kete pun,
  e para Tringu ka hedhur ne treg nje resiv HD dhe per cfar arsye??
  dhe ky lajm eshte i sigurt vetem tani te presim se ku do i fusin?
  flitet se do hyjn ne Astra 23,5° por se besoj por kismet,
  dhe 1 Qeshori do e tregoj me sakt.

  Flm Albanian Eagel, te shpresojme se do te vijne edhe keto kanale,nese del ne astra 23.5 nuk besoje se do te jet zgjidhje e mire sepse shum klient do te ken probleme me ket pozicion per shkake edhe te hotbird 13 dhe astra 19,gjithsesi nte presim qka do te ndodhe.
  :36:Pay-TV ohne gültigen Abo ist illegal !!!:36:


  Das Freischalten von verschlüsselten Sendern ist illegal.
  Wir distanzieren uns vor sämtlichen Inhalten der Dateien  Meine einträge dienen zu testzwecken und information.:69:

 6. #5
  Moderator
  Albania
  Registriert
  21.11.2008
  Ort
  MediaWelt
  Beiträge
  1.496


  Equipment Info

  Standard AW: Tring Digital se shpejti kanale te reja

  NGA 1 QERSHORI '' NE SJELLIM PLOT 14 KANALE TE REJA
  10 STANDART DHE 4 ''HD''
  KETO KANALE JANE:
  ...1 TRING SOAP ( reality show , dhe emisione te huaja mbi moden dhe gatimin
  2 TRING NOVELA (seriale dhe telenovelat me te reja)
  3 TRING KIDS ( vetem per femije dhe adoleshente)
  4 TRING EXTRA ( kanali i reality show )
  5 TRING COMICS ( humor nga cdo zhaner)

  6TRING MELODY ( muzike moderne te huaj dhe hit parade)
  7 21 jJUNIOR(per femije)
  8 ORA NEWS
  9 CHANNEL ONE ( Keto kanale shperngulen nga konkurenca nga fundi Majit)
  10 TV ALB( maqedoni)
  TRING MOVIE HD (filmat me te reja ne HD )
  TRING HOT HD ( 24 ORE EROTIK)
  TRING SHOW ( Spektaklet e ( v+) dhe dokumentare )
  TRING SPORT HD ( VETEM SPORT)

  Kanalet HD cdo te shtune dhe te djele do sjellin Kampionatin Anglez

  NGA SHTATORI JA TE REJAT
  3 KANALE TE REJA
  DHE SPEKTAKLI GJIGAND X FACTOR ideja e ''TURJAN HYSKES''
  NGA NENTORI ''ISHULLI VIP '' ne nje ishull do dergohen 12 vipa ne ishullin e HONDURAS .
  Drejtuesja do jete Alketa vejsiu dhe i derguari ne ishull do jete Arjan KONOMI.
  SPORTE DHE SHUME TE REJA DO FILLOJNE NGA SHTATORI
  DHE FALE EUTELSAT SA PO KEMI SIGURUAR 2 FREKUENCA TE REJA
  NDERSA NGA TETORI LANCOHET'' EUTELSAT W2C''
  KOMPANIA TRING I VONOI KANALET PER ARSYE TE DEFEKTIT SATELITOR ,DHE KA QENE NJE LUFTE E MADHE ME ALENIA SPACE ,, NUK NA MUNDESONTE DOT KONTRATEN PER ARSYE SE E KISHIM DERI NE 2012.
  TRING'' U SHIT KOMPANISE FRANCEZE'' CANAL PLUS''
  DHE MBAS FUSHATES DO SHIJONI PROMON E KETYRE TE REJAVE
  NDERSA EMRI NGA ''TRING NE CANAL + FILLON NGA JANARI 2012

  TRING DIGITAL PERTEJ KUFIJVE
  DREJTORESHA E PREGJITHSHME : ANISA HYSENAJ
  Gruß Bessat
  Das Betrachten von Pay TV ohne gültiges Abonnement ist illegal!
  [SIGPIC][/SIGPIC]
  Kein support per Pn und Email
  Dieser Link ist nur für Registrierte/Angemeldete Mitglieder. Button nicht vergessen


 7. #6
  Ist oft hier
  White Flag
  Registriert
  06.10.2008
  Beiträge
  301


  Equipment Info

  Standard AW: Tring Digital se shpejti kanale te reja

  Zitat Verfasst von Bessat Beitrag anzeigen
  NGA 1 QERSHORI '' NE SJELLIM PLOT 14 KANALE TE REJA
  10 STANDART DHE 4 ''HD''
  KETO KANALE JANE:
  ...1 TRING SOAP ( reality show , dhe emisione te huaja mbi moden dhe gatimin
  2 TRING NOVELA (seriale dhe telenovelat me te reja)
  3 TRING KIDS ( vetem per femije dhe adoleshente)
  4 TRING EXTRA ( kanali i reality show )
  5 TRING COMICS ( humor nga cdo zhaner)

  6TRING MELODY ( muzike moderne te huaj dhe hit parade)
  7 21 jJUNIOR(per femije)
  8 ORA NEWS
  9 CHANNEL ONE ( Keto kanale shperngulen nga konkurenca nga fundi Majit)
  10 TV ALB( maqedoni)
  TRING MOVIE HD (filmat me te reja ne HD )
  TRING HOT HD ( 24 ORE EROTIK)
  TRING SHOW ( Spektaklet e ( v+) dhe dokumentare )
  TRING SPORT HD ( VETEM SPORT)

  Kanalet HD cdo te shtune dhe te djele do sjellin Kampionatin Anglez

  NGA SHTATORI JA TE REJAT
  3 KANALE TE REJA
  DHE SPEKTAKLI GJIGAND X FACTOR ideja e ''TURJAN HYSKES''
  NGA NENTORI ''ISHULLI VIP '' ne nje ishull do dergohen 12 vipa ne ishullin e HONDURAS .
  Drejtuesja do jete Alketa vejsiu dhe i derguari ne ishull do jete Arjan KONOMI.
  SPORTE DHE SHUME TE REJA DO FILLOJNE NGA SHTATORI
  DHE FALE EUTELSAT SA PO KEMI SIGURUAR 2 FREKUENCA TE REJA
  NDERSA NGA TETORI LANCOHET'' EUTELSAT W2C''
  KOMPANIA TRING I VONOI KANALET PER ARSYE TE DEFEKTIT SATELITOR ,DHE KA QENE NJE LUFTE E MADHE ME ALENIA SPACE ,, NUK NA MUNDESONTE DOT KONTRATEN PER ARSYE SE E KISHIM DERI NE 2012.
  TRING'' U SHIT KOMPANISE FRANCEZE'' CANAL PLUS''
  DHE MBAS FUSHATES DO SHIJONI PROMON E KETYRE TE REJAVE
  NDERSA EMRI NGA ''TRING NE CANAL + FILLON NGA JANARI 2012

  TRING DIGITAL PERTEJ KUFIJVE
  DREJTORESHA E PREGJITHSHME : ANISA HYSENAJ

  Sikur kaloje nje qershori dejm.....ku mbeten kanalet e reja te tringut???
  :36:Pay-TV ohne gültigen Abo ist illegal !!!:36:


  Das Freischalten von verschlüsselten Sendern ist illegal.
  Wir distanzieren uns vor sämtlichen Inhalten der Dateien  Meine einträge dienen zu testzwecken und information.:69:

 8. #7
  Moderator
  Albania
  Registriert
  21.11.2008
  Ort
  MediaWelt
  Beiträge
  1.496


  Equipment Info

  Standard AW: Tring Digital se shpejti kanale te reja

  Zitat Verfasst von kodiak Beitrag anzeigen
  Sikur kaloje nje qershori dejm.....ku mbeten kanalet e reja te tringut???
  kodiak jemi mesu me renat e tring digital jane lajmeru para 2 vite dhe deri tash asgje, por e sigurt eshte me duket nga shtatori se tash muajn tjeter do te leshohet sateliti i ri per kete pozicion
  Gruß Bessat
  Das Betrachten von Pay TV ohne gültiges Abonnement ist illegal!
  [SIGPIC][/SIGPIC]
  Kein support per Pn und Email
  Dieser Link ist nur für Registrierte/Angemeldete Mitglieder. Button nicht vergessen


 9. #8
  fushkrujs
  Gast

  Standard AW: Tring Digital se shpejti kanale te reja

  Zitat Verfasst von Bessat Beitrag anzeigen
  kodiak jemi mesu me renat e tring digital jane lajmeru para 2 vite dhe deri tash asgje, por e sigurt eshte me duket nga shtatori se tash muajn tjeter do te leshohet sateliti i ri per kete pozicion
  o as nga shtatori sdo behet gje,mendova ae moren nje rrug te mbar por Genjeshtari Genjeshart do mbetet keshtu esht dhe me Tringun.

 10. #9
  Ist oft hier
  White Flag
  Registriert
  06.10.2008
  Beiträge
  301


  Equipment Info

  Standard AW: Tring Digital se shpejti kanale te reja

  Sa keq qe nuk doli ashtu siq e reklamuan, me duket se nese eshte e vertet qe Tringu eshte shitur nuk do te ket kanale te reja deri ne marrjen e menaxhimit nga pronari i ri.....keta qe e kane tani duken se nuk jane edhe aq profesional,nisur nga faqja e tyre ne internet,problemet me kodim,kulaitet i dibet i resciverave, programit epg etj.
  Le te shpresojme se do behet mire.
  :36:Pay-TV ohne gültigen Abo ist illegal !!!:36:


  Das Freischalten von verschlüsselten Sendern ist illegal.
  Wir distanzieren uns vor sämtlichen Inhalten der Dateien  Meine einträge dienen zu testzwecken und information.:69:

 11. #10
  fushkrujs
  Gast

  Standard AW: Tring Digital se shpejti kanale te reja

  Zitat Verfasst von kodiak Beitrag anzeigen
  Sa keq qe nuk doli ashtu siq e reklamuan, me duket se nese eshte e vertet qe Tringu eshte shitur nuk do te ket kanale te reja deri ne marrjen e menaxhimit nga pronari i ri.....keta qe e kane tani duken se nuk jane edhe aq profesional,nisur nga faqja e tyre ne internet,problemet me kodim,kulaitet i dibet i resciverave, programit epg etj.
  Le te shpresojme se do behet mire.
  Dhe ato jan perralla

Seite 1 von 2 12 LetzteLetzte

Stichworte

Berechtigungen

 • Neue Themen erstellen: Nein
 • Themen beantworten: Nein
 • Anhänge hochladen: Nein
 • Beiträge bearbeiten: Nein
 •